Az iparban óriási jelentőséggel bír a különféle anyagok szakszerű összekapcsolása, hiszen enélkül szinte lehetetlen lenne előállítani a legtöbb vázszerkezetet, amelyek nélkül az különféle felépítmények sem készülhetnének el. Ugyanakkor nagyon körültekintően kell eljárni olyan esetekben, amikor speciális igénybevételű alapanyagokról van szó.
A saválló hegesztés során kiemelt figyelmet kell fordítani a felhasználat anyagokra és a kötések kialakítására is. Ez a munkafolyamat jóval nagyobb szakértelmet kíván, mint a hagyományos illesztés, hiszen nem csak az matéria eredeti tulajdonságait kell megőrizni, de a varratoknál is ügyelni kell arra, hogy azok kellően ellenállók legyenek. Számtalan területen elvárás ugyanis, hogy az elkészült váz hosszú évekig, évtizedekig strapabíró maradjon. A saválló hegesztés segítségével ez a kritérium könnyedén teljesíthető, ezzel pedig nagy távlatokban rengeteg költség megspórolható. Tudniillik az utólagos javítások jellemzően csak visszabontással valósíthatók meg, ami nem csak időigényes, de drága is egyben.
A kifogástalan végeredmény eléréséhez elengedhetetlen, hogy a saválló hegesztés előtt az illesztendő anyagok előkészítése szakszerűen történjen. Ennek hiányában ugyanis nem lesznek megfelelőek a varratok, ami azt eredményezheti, hogy ezeken pontokon gyengül meg elsőként a szerkezet, jóval a tervezett idő előtt. A hegesztésnek csak akkor álljunk neki mi magunk, ha tökéletesen biztosak vagyunk a dolgunkban és az adott eljáráshoz minden szükséges eszköz a rendelkezésünkre áll. A hagyományos összeillesztéssel szemben itt általában speciális módszert alkalmaznak, a legszebb eredményeket a fogyóelektródás, védőgázas módozattal lehet elérni, de a saválló hegesztés történhet volfrámelektródás technikával is.